Біля Десятинної церкви у Києві величезний натовп вимагає знесення каплиці УПЦ МП (ФОТО, ВІДЕО)

Понад дві сотні протестувальників прийшли до Національного музею історії України із вимогою знесення каплиці УПЦ Московського патріархату, яку побудували біля фундаменту Десятинної церкви.

Про це повідомляє УП, публікуючи відповідні фото та відео.

ЗМІ зазначає, що на протест прийшли представники націоналістичної організації «Січ» та кияни, які виступають проти існування храму УПЦ МП на території Десятинки. Учасники акції час від часу скандують «Геть ФСБ! Геть злочинців!», «Геть московського попа!».

Також на місці присутні люди, які прийшли до храму УПЦ МП на суботню літургію, стоять поряд із каплицею та тримають у руках ікони.

 

Для запобігання сутичкам біля каплиці територію патрулюють поліцейські, на прилеглих вулицях чергують 6 автобусів з Нацгвардією.

 

У самому храмі – «Десятинному монастирі Різдва пресвятої Богородиці» – раніше заявили, що 3 лютого «під виглядом мирної акції архітекторів, розкольники і язичники за підтримки радикальних угруповань, підбурювані окремими народними депутатами готують силове захоплення» храму.

Як відомо, раніше петиція з вимогою знести будівлю УПЦ Московського патріархату, розташовану біля Десятинної церкви, зібрала необхідну кількість голосів для її розгляду. Міськрада має розглянути петицію протягом 90 днів.

25 січня націоналісти організацій «С-14», «Традиції і порядок» та «Сокіл» демонтували інформаційний борд храму. Активісти пояснюють свої дій тим, що УПЦ МП не мала права щось будувати на цій землі.

УПЦ МП називає цю споруду Володимиро-Ольгинським храмом свого Десятинного чоловічого монастиря.

джерело

Загрузка...

Лютий 3, 2018